Lara Croft and the Guardian of Light-INFO!

28. listopadu 2010 v 12:14 | ©SK Team
Každý fanoušek tomb raidera si určitě všiml spoustu informací
a všelijakých článku k TR GoL ! :) Mě osobně dost zaujalo propracování
ktere je oproti ostatním dílům, abych tak řekla, netradiční :)
Klasice dávám přednost ale i tak to není vůbec špatné, těším se
až si to zahraju :) v celém článku je info o co vlastně v tomhle dílu
jde a jaký je tentokrát ukol lary jakožto vykradatelky hrobů a ženy
jdoucí si za svým cílem ! :)

Lara Croft and the Guardian of Light je první počítačová hra s Larou Croft, která nepatří do série Tomb Raider a nezastupuje tradiční akční adventuru.

Lara při hledání starověkého artefaktu Zrcadla kouře nachází zříceninu Chrámu světla. Když se konečně dostane k zrcadlu, je přepadena žoldáky, kteří ze zrcadla uvolní zlo. Tento incident probudí Toteca, strážce světla, který se připojí k Laře a jako její spojenec se snaží zachránit svět od nekončící tmy.
Připravte se, že vás nejnovější hra s oblíbenou archeoložkou pořádně překvapí.
Podle fanoušků je více než jasné, že Lara Croft v podstatě stvořila moderní akční platformu. Lze jen stěží popřít, že nové hity jako je Uncharted nebo Assassin's Creed vděčí sérii Tomb Raider s Larou Croft za to, že uvedla do dnešní éry skákání, šplhání a ručkování třetí rozměr. Takže až uslyšíte o nové hře, ve které bude Lara vystupovat, není divu, jestliže se začnete hlasitě smát. Ale je tady. Lara Croft and the Guardian of Light je akční hra inspirovaná arkádami, která bude k dispozici přes digitální distribuci letos v létě. Bude mít fixní izometrickou kameru, půjde v ní o vysoké skóre a hráč bude mít k dispozici možnost "replay". Ačkoli tenhle žánr trochu vybočuje od toho, na co jsme zvyklí, zdá se, že s novou Larou na nás dýchne atmosféra starších Tomb Raiderů - budou tam hrobky, pasti a podobně, se strukturou kooperativní adventury.
Na úrovni příběhu je Guardian of Light tzv. "buddy adventura" se dvěma hlavními hrdiny, kterými jsou Lara Croft a Totec, Mayský domorodec. Děj je spíše veselý a nenáročný (jako z Hollywoodu) a půjde v něm o artefakt Mirror of Smoke - Zrcadlo kouře, jehož původ se snoubí s tajemnými silami. A protože je o záhadné a mocné artefakty velký zájem, bude o něj usilovat hned několik lidí najednou. Náš zvláštní páreček, Lara a Totec, bude bojovat proti jistému Xoxoltovi, což je zlý duch, který byl ukrytý v již zmíněném zrcadle. Tento duch má zvláštní schopnost ovládnout všechny další možné duchy a přinutit je vykonávat jeho rozkazy. Připravte se na boj s nemrtvými domorodci, obřími salamandry, a jak se zdá, i se vším mezi tím.
V této stáhnutelné hře však důraz není kladen ani tak na příběh, jako spíš na jednodušší hratelnost. Vzhledem k číslicím s počtem bodů, které budou vylétat z těl mrtvých nepřátel, je možno usuzovat, že tato hra stojí jednou nohou v osmdesátých letech. Kromě toho je zde také fixní úhel izometrické kamery. Až se budete pohybovat po pralesích a chrámech Střední Ameriky, vždy budete celou akci sledovat shora (pod určitým úhlem). Tím pádem budete mít zaostřeno na příval nepřátel, kteří na vás budou útočit při každičké příležitosti. Souboj, který bývá rychlý a přitom ne příliš komplikovaný, probíhá takto: namíříte své zbraně na předměty či osoby, které chcete zabít, vystřelíte, a tak pořád dokola. V této chvíli je bezpředmětné cokoli posuzovat, protože jsme ještě neměli možnost si zahrát celou hru, ale tyto souboje ve vás každopádně vyvolají onen starý, už skoro zapomenutý pocit....
Každá z postav, kterou budete mít možnost ovládat, bude mít své unikátní zbraně a schopnosti, se kterými si bude razit cestu zříceninami uprostřed pralesů Střední Ameriky. Lara bude mít své staré dobré pistolky (s neomezeným střelivem, jako za starých časů) a Totec bude prozměnu vrhat svá smrtící kopí. Tyto zbraně vám však neposlouží jenom k boji - kopí, například, budete moci použít jak proti nepřátelům, tak jako nástroje, se kterými budete zdolávat překážky. Totec mrští oštěpem tak, aby se zabodl do zdi, po které pak Lara už snadno vyšplhá až na vrchol. Lara má zase úchytný hák, díky kterému je schopna překonat ohromné propasti, a při společných přeskocích na ní často také závisí život Toteca. Tato kooperačka umožňuje ještě následující trik: Lara vyskočí na štít, který Totec drží nad hlavou, a on s ní poté přejde po laně nad propastí až do bezpečí.
Objevíte a prozkoumáte také mnoho rozličných hrobek. V nich si budete moci odpočinout od lítých soubojů a pořešit pár starých, dobrých hádanek. Přichystaným nástrahám se lze vyhnout zřejmě jen tehdy, budou-li dva hráči spolupracovat. Multiplayer je možný jak na 1 počítači, tak i online, a je dokonce možné připojit nového hráče do již rozehrané hry. Single player je v této hře rovněž umožněn.
Oproti starším hrám má Guardian of Light velice moderní grafiku. Vegetace se pohybuje ve větru a reaguje, když se jí dotýkáte, prostředí sestává z řady plošin, které se spirálovitě stáčejí do bodu vzdáleného hluboko dole a záběr kamery na toto seskupení dohromady působí velice hezky. Tento pohled, společně s prvky kooperačních her, představují velké plus této hry.

Zdroj->> googlu(konkrétně už newím) :(
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama