Co je vlastně Halloween? ☻

20. října 2010 v 22:10 | ©SK Team |  Ostatní
by:Lolla

Taak, slíbila jsem Halloween ale vzhledem k
tomu že jsem si na to pořád nemohla najíít
čas tak se do toho pouštím teď, skoro
nikdo už nepíše a já už se začala nudit..

Předem upozorňuji že jakékoliv napodobování nebo kopírování článku budu hlásit za porušení autorských práv!!

Vzhledem k tomu že halloween je jeden z nejznámějších svátků všude po světě (i když se třeba u nás neslaví) tak není špatné pro neznalce, ale i třeba znalce, napsat článek o tom jak vlastně halloween začal, s čím se váže a co vlastně halloween znamená. Někdo neuznává takovéto svátky které s ČR nemají co dělat ale já osobně jsem raději když se v angličtině bavíme o Halloweenu než když se jen 5 minut bavím s někým o tom jakou svíčku zapálím na hrobě a v kolik hodin se budu promenádovat okolo hřbitovní zdi.

P.S:Budu vycházet z toho co vím a z toho co jsem si zjistila na internetu nebo ve škole
P.P.S: obrázky ještě vyrobím a dám sem =)Takže začala bych historií:
Začalo to asi někde u Keltů, v době kdy se začal rok dělit na dvě období. Staří keltové věřili tomu že někdy na začátku listopadu se vrací ze Zěmě Mrtvých duchové, těm svítili na cestu lucenrami z dýní, oblékali se do různých cárů a malovali si po obličeji a těle aby se tímto způsobem před zlými duchy chránili.Této noci se říkalo Samhain. V roce 43 po Kristu se nějakým způsobem tento den "rozšiřoval" a vylepšoval. Asi během 500 let se k tomuto svátku dopracovala katolická církev, dále se svátek rozšiřoval.
Předvečer tohoto svátku (31.10.) se jmenoval "All Hallows´Evening", ve vesnickém slangu jednoduše Halloween. Ve 20. letech minulého století byly oficiálně povoleny městské oslavy.

v Přítomnosti:
Svátek pronikl do měst a začal se oslavovat jako zábavný den pro všechny(hlavně pro američany a jine anglikáncké země)
Z odehnávání zlých duchů a provázení těch hodných se stala zábava při které všichni tančí, jí a pijí, užívají dne a děti se převlékají do různých masek, zdobý pokoje a chodí od domu k domu a vybírají sladkosti, ovoce sem tam i nějaké ty peníze. Pečou se koláče a Halloween se slaví spíše jako zábava a někteří ani nemají ponětí jak vlastně vznikl a z jakého důvodu se slavit začal.

Je to magický svátek který se mi líbí kvůli té atmosféře ale přesto je mi líto že zase 2.listopadu půjdu na hřbitov, upravím hrob, zapálím svíčku a večer budu usínat u odbíjení kostelních hodin.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama