Pigmentová znaménka

21. listopadu 2009 v 15:08 | Nikitka,*LoL*inka and Katty |  kůže,pleť,pokožka

Pigmentová znaménka


Mladý člověk má obvykle na kůži kolem 25 mateřských znamének a s přibývajícím věkem jejich počet stoupá. Nacházejí se vesměs na místech vystavených slunci, tedy na obličeji, končetinách, ale i na trupu. Většina z nich nám činí pouze obtíže kosmetického rázu, ale některá z nich mohou být i nebezpečná. V tomto případě hraje roli čas.
Odstranění znamének lze provést chirurgicky (za vzniku jizvy ) nebo odpařením CO2 laserem ( riziko vzniku jizvy je minimální ). Laserovou odpařovací metodu lze použít pouze v případě, že jedná o znaménko, které není nebezpečné. Ke správnému určení postupu odstranění znaménka používáme digitální dermatoskop - Microderm analýza obsluhovaný zkuženým kožním lékařem.
Co je microDERM® analýza?
Jedná se o profesionální obrazový systém pro dermatology vybavený "inteligentní" kamerou a analytickým softwarem vytvořeným na základě obrazové analýzy a umělé inteligence neuronových sítí. Je schopen zviditelnit znaky, které nejsou pouhým okem patrné. Díky přesné diagnóze je možno včas posoudit nebezpečnost kožního útvaru!
Diagnózu stanoví zkušený kožní lékař.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama