Piercing 3

12. listopadu 2009 v 20:54 | Nikitka,*LoL*inka and Katty |  Neodolatelné,ale...
Piercing

Piercing bradavek je celkem běžne prováděn, u mužů záleží dle stupně vyvinutí bradavek na lokalizace vpichu, u vyvinutějších bradavek se provádí přímo skrze ně, u málo vyvinutých až pod nimi v oblasti tzv. prsního dvorce- tedy areoly, u žen skrze bradavky, zákrok poměrně bolestivý, možnost anestesie minimální, doba hojení rozumná cca 6 týdnů,záleží samozřejmě na různých okolnostech, riziko poškození mlékovodů u žen minimální. Tedy shrnuto- není to piercing, jež by jakýmkoliv způsobem měl být problematický.

Piercing obočí
Co se týče mechanického poškození piercingu, může k tomu dojít kdykoliv a jakkoliv, tedy zatržením kuliček či kroužku při vysvlékání či oblékání, v zimě, jelikož se nosí čepice, je asi pravděpodobnost vyšší, může tam vstoupit infekce. Ale obecně vzato, riziko mechanického poškození záleží na přístupu nositele piercingu. Co se týče jizev- piercing se hojí určitou dobu, u piercingu obočí se názory různí od cca 4-až po 8 týdnů, po definitivním zhojení přetrvává trvalý kanálek (tak jako třeba u náušnicí v lalůčku, kdy otvor přetrvává celý život a dá se i po třeba několika letech rozšířit sondou, tj. již se nikdy neuzavírá), ale smršťuje se a je velmi málo patrný, jeví se jen jako 2 drobné tečky. Piercing do obočí bolí středně, přijatelně, používá se kroužek či zahnutá barbella, hojení je 4-8 týdnů, bohužel, piercing obočí se může vyloučit či odvrhnout, ale nestává se to zase tak často.

Piercing nosu
Piercing do nosu se provádí klasickým způsobem, ovšem vpich prochází v obl. tzv. nasolabiální rýhy, tedy v obloučku, kde se stýkají 2 nosní chrupavky a z toho vyplývá dlouhá doba hojení, což může být až půl roku. Jistě je možno si nechat nastřelit náušnici, ovšem je to zákrok brutální a tvrdý a materiál nastřelovacích náušnic je většinou nevhodný.

Intimní piercing
uzdička - piercing do uzdičky není žádný problém, je to bez komplikaci, co se týče běžného života.
okraj žaludu (dydoe) - záleží zejména na anatomických poměrech žaludu, kdy okraj. jímž piercing prochází, musí být dobře vyvinut, aby vpich bylo možno vést dostatečným množstvím tkáně, jelikož se jedná o piercing žaludu, je zde dlouhé hojení a jistě i mechanické namáhání větší, než v jiných lokalizacích. Jinak množství variant piercingů žaludu je omezené, buď Ampallang či Apadravyia- tedy horizontální či vertikální piercing žaludu, dále pak reverse Prince Albert, no a pak piercing uzdičky, předkožky.

Piercing rtu
nebolí o nic více než ostatní piercingy podobného typu. V podstatě to ničemu nebrání a hojí se to tak cca 6 týdnů.

Piercing pupku
Piercing pupku se provádí ve studiu při dodržení seriozního přístupu tak, že se hodnotí anatomické rozměry oblasti a pokud je vhodná pro piercing, volí se šperk, ne podle toho, co má piercer na skladě, ale dle stavu, rozměru, velikosti pupku apod. Je to trosku složitější a měl by k tomu být serioznější přístup. Já se snažím umístit šperk tak, aby byly vidět větší a menší kulička a šperk netrčel, ale závisí to na místních poměrech a technice. Je vhodné zvolit šperk ve studiu, kde je v případě solidnosti zaručena kvalita materiálu, sterilita apod. Při prvotním piercingu je nutno aplikovat šperk klasický, jednoduchého tvaru, z kvalitního materiálu (titan), neboť ošetřování je snazší a hojení lepší. Po zklidnění a zhojení (3-12 měsíců) lze šperk nahradit jiným např. se stříbrnými aplikacemi "nádherných" delfínků, růžiček, řetízků s kamínky apod.

Piercing tváří
není tak jednoduchý, bohužel je zde určité riziko. Procházejí zde důležité anatomické struktury jako obličejová tepna a nervy, jejichž poškozením dochází k vytvoření důlků pod labretou-šperkem. Hojí se to normálně, tak jako třeba piercing brady, cca 4-8 týdnů a celkem dobře. Dolíčky mohou přetrvávat i po odstranění šperků trvale.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 *LoL*inka *LoL*inka | E-mail | Web | 12. listopadu 2009 v 20:59 | Reagovat

Nechám si udělat piercing do nosu ;-) :-P

2 Kattys Kattys | 12. listopadu 2009 v 21:22 | Reagovat

jasne já zase tetování :-)

3 *LoL*inka *LoL*inka | E-mail | Web | 12. listopadu 2009 v 21:27 | Reagovat

:-) půjdeme spolu ty na tetování a já na piercing ;-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama